Hakkımızda - Nakşiler ᛫ Zincirli Han
HAKKIMIZDA

 

 

 

Mücevher tutkunlarının uğrak noktası olan Nakşiler Zincirli Han, 1956’da Muharrem Nakşiler tarafından ticaret hayatına başlamıştır. O tarihten beri İstanbul’un tarihi çarşılarından olan Kapalıçarşı’da özenle hizmet vermektedir. Bugün ise aile mesleği olan mücevher işlemeciliğini Ali Nakşiler Zincirli Han mağazasında geçmişten gelen çizgiyi modern işletme gereklilikleri ile harmanlayarak başarılı bir şekilde yönetmektedir. 
Klasik mücevherlerin ayrıcalığını herkese hissettiren Nakşiler Zincirli Han, kişiye özel tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Mücevherler insanlara özel hissettiren parçalardır, kişiye özel tasarım ile bu özel parçaları eşsiz hale getirmek mümkündür. 
Nakşiler Zincirli Han’ın eşsiz eserleri, yurtiçinde ve yurtdışında birçok mücevher tutkununun koleksiyonlarını süslemektedir. Bir mücevherde temel unsur olan el işçiliği, kalite ve tasarı unsurları Nakşiler Zincirli Han’ın eserlerinde had safhadadır. Tasarım, yüksek estetik kaygılar gerektiren ve göz nizamı isteyen bir iştir. Nakşiler Zincirli Han ise sanat eseri niteliğindeki mücevher işleyerek bu konudaki yeteneğini gözler önüne sermektedir. Modern tesislerde üretilen mücevherler kalite konusunda da üst seviyelerde olunduğunu kanıtlar niteliktedir.
Nakşiler Zincirli Han’ın görenleri kendine hayran bırakan mücevherleri, İstanbul’da Kapalıçarşı’da mücevher severlerin beğenisine sunulmuştur. İstanbul’da olmayanlar için ise sosyal medya üzerinden iletişim kurulmaktadır.